Emnevisning

  • Vi digitaliserer kompetanse!


    Om seksjonen

    Helsekompetanse er en seksjon på E-helse og IKT-avdelinga ved Universitetssykehuset Nord-Norge HF (UNN), med ansvar for helseforetakets arbeid med digital læring.

    Vi arbeider med:

    • pedagogisk rådgivning for å utvikle læringsopplegg der digitale læringsformer inngår
    • bistand til å utvikle digitale læringsressurser, nettsteder og kurs for helsepersonell, pasienter og pårørende
    • forvaltning av nettbaserte læringsplattformer for UNN (helsekompetanse.no) og Helse Nord (regional læringsplattform Campus)

    • Vi har også komplementær kompetanse innen prosjektledelse, tjenestedesign, front-endutvikling, grafisk design/illustrasjon, og film/foto.

      De fleste av våre oppdrag er for UNN/Helse Nord, men vi gjennomfører også utviklingsoppdrag for eksterne oppdragsgivere i helsesektoren.


    Om dette nettstedet

    Dette er en digital læringsplattform der Helsekompetanse tilgjengeliggjør kurs og nettsteder som er utviklet i samarbeid med fagansvarlige enheter, disse finner du i katalogen på forsiden. Spørsmål om det faglige innholdet i disse kursene må rettes til organisasjonen som eier dem.

    • Ansatte

      Tore Høgås

      • Seksjonsleder for Helsekompetanse
      • Lederteam E-helse og IKT-avdelinga
      • Regional koordinator for digital læring i Helse Nord
      • E-post: tore.hogas@unn.no


      Magnus Engeset

      • Rådgiver/Prosjektleder for prosjekter innen e-helse og digital læring
      • Innovasjonsteamet i UNN
      • E-post: magnus.engeset@unn.no


      Roger Skog

      • Rådgiver/Prosjektleder for prosjekter innen e-helse og digital læring
      • E-post: roger.skog2@unn.no


      Liv Finjord

      • Rådgiver opplæring i kliniske systemer
      • Opplæringsansvarlig i prosjekt for innføring av elektronisk kurve i UNN
      • E-post: liv.finjord@unn.no


      Linn Eidem

      • Pedagogisk rådgiver
      • Vara regional koordinator for digital læring i Helse Nord for seksjonsleder
      • E-post: linn.eidem@unn.no


      Jeanette Aslaksen

      • Rådgiver digital læring
      • E-post: jeanette.aslaksen@unn.no

      Helene Wiik

      • Rådgiver kompetanseutvikling og digital læring
      • Ansvarlig for lokal forvaltning av Kompetansemodulen i UNN
      • Koordinator for digital læring i UNN
      • E-post: helene.wiik@unn.no

      Zoltan Tot

      • Rådgiver/Tjenestedesigner/Kursutvikler
      • Film/fotoansvarlig
      • E-post: zoltan.tot@unn.no


      Johan S. Steinberg

      • Spesialkonsulent/Tjenestedesigner/Kursutvikler
      • Interaksjonsdesigner og front-endutvikler
      • E-post: johan.steinberg@unn.no


      Christina Grytå

      • Spesialkonsulent/Tjenestedesigner/Kursutvikler
      • Grafisk designer og illustratør
      • Web-redaktør/Sosiale medier-ansvarlig
      • E-post: christina.gryta@unn.no